Gran Canaria
Cestování

Gran Canaria

Vánoce a Nový rok na Kanárských ostrovech tentokrát Gran Canaria

V minulém článku jsem psala o tom, jak nás uchvátila Fuerteventura, ale zapomněla jsem sdílet to nejdůležitější.

KDE JSME KOUPILI LETENKY A JAK DLOUHO PŘEDEM?
Pokaždé když jsme letěli na Kanáry, tak jsem letenky nejprve hledala přes Skyscanner a potom jsem to zkoušela i rovnou přes leteckou společnost.
Na Kanáry podle mě nejvíce lítá Ryanair a když se smíříte s odletem z okolních letišť, jako je například Krakow, Katovice, Berlín nebo Vídeň můžete na letenkách ušetřit spoustu peněz. Často jsem viděla různé akce na letenky od 500- 800
Mezi ostrovy můžete lítat společností Canaryfly. Je to malé motorové letadlo, které připomíná spíše autobus. Určitě z toho budete mít zážitek.

PŘES CO HLEDÁME UBYTOVÁNÍ?
Nejprve si vyberu lokalitu a potom srovnávám ubytování přes Booking nebo Airbnb. Jednou nám paní na Bookingu poradila, že hezké ubytování vždy mívají hodnocení 8+ ,takže od té doby si vždy zaškrtnu ve vyhledávání tohle kritérium. 🙂

VÁNOCE NA KANÁRECH

Tohle je pro mě prostě srdcovka. A než přeletíme na ostrov Gran Canaria popíšu vám ve zkratce Vánoce na Fuerteventuře. Na začátku je nutno podotknout, že i já jsem kdysi byla tvrdý zastánce českých Vánoc a tradic a Vánoce jinde než v Česku jsem si nedokázala představit, ale osud tomu chtěl jinak a od té doby jsme vždy byli na Vánoce někde mimo domov a nedám na to dopustit. Ono si už jen představte jak je to napínavé si koupit letenky před Vánocema a místo pečení cukroví si balit plavky, už tohle má velkou atmosféru. Největší plus, ale pro mě byl ten, že jsme se naprosto vyhli jakémukoliv vánočnímu stresu, nákupech v obchoďácích a tomuhle vánočnímu šílenství, místo toho jsme se doma koukali na fotky a plánovali, kam všude se podíváme.
Druhé naprosto úžasné plus je to, že na vánoční dovolené nepotkáte vystresované lidi, protože všichni tam jedou se stejným záměrem jako vy, užit si vánoční svátky jinak. Všechny, které jsme potkali měli dobrou náladu, usmívali se a o to víc se umocňovala atmosféra.

Štědrý den byl naprosto dokonalý, ráno vstanete, dáte si výbornou snídani a kafe a jdete na pláž, na plážích zpívají kapely, spoustu lidí potkáte v santovských čepičkách nebo jiných kostýmech, každý na vás už z dálky volá Merry Christmas, všichni se zdraví a rozdávají si pozitivní energii.
Věřte mi, že jednou takhle někam vyjedete na Vánoce a už nebudete chtít jinak. 😀
Přikládám foto naši Štědrovečerní večere.

Pár dnů po Vánocích jsme přeletěli z Fuerteventury na ostrov Gran Canaria.

KDE JSME BYLI UBYTOVÁNÍ?
Po příletu na Gran Canarii jsme se ubytovali v hlavním měste Las Palmas, pokud nemáte rádi hodně lidí, tak to nedoporučuju. Po zbytek dovolené jsme měli půjčené auto a jezdili mimo město po celém ostrově.

KRÁSY OSTROVA GRAN CANARIA

První výlet, který jsme podnikli bylo na Pico de Bandama. Tahle oblast vznikla před pěti miliardy let sopečnou činností. Autem můžete vyjet až na vyhlídku a posledních pár metrů si dojdete pěšky. Výhled na ostrov byl naprosto neskutečný.

Pico de Bandama z druhé strany

Další výlet, který jsme podnikli byl Cocodrilo Park a musím říct, že z tohohle parku jsem byla celkem zklamaná a znovu bych ho navštívit nemusela, vůbec se nedá srovnat třeba s Loro Parkem na Tenerefie. V parku je hodně krokodýlu, na internetu jsem se dočetla, že jich tam žije přes 300. Koná se tam nějaká show kde vám položí malého krokodýla na rameno a pak je tam pár dalších zvířat. Prostředí je celkem hezké, ale o největší zábavu se nám postarali malé černé prasátka, takže tohle za sebe moc nedoporučuju.

Na Gran Canarii jsme navštívili ještě park Palmitos park, který mi přišel mnohem hezčí a interaktivnější. V parku se konají různé show, třeba s delfíny nebo ptáky. Je tam nádherná výstava živých motýlů a celkově to na mě působilo mnohem lepším dojmem. Člověk se ke všem zvířátům dostane mnohem blíže, tady bych návštěvu určitě doporučila.

Za to vám můžu doporučit úžasný mořský gejzír El Bufadero. Na tomhle místě jsme byli téměř sami a vydržela bych tam sedět hodiny, je to neskutečně uklidňující místo. Můžete se projít kolem pobřeží a nebo si sednout na vyhřáté kameny a pozorovat úžasnou přírodu a užívat si ten klid. Myslím, že fotky z místa vám řeknou mnohem víc.

Jedno ráno jsme si přivstali asi kolem 4 hodiny ranní a vyjeli na východ slunce na místo s názvem Roque Nublo, tohle místo patří na seznam míst kam se chci určitě vrátit. Z rána nám trošku pršelo, a směrem nahoru jsme podle mě podali časový rekord, když jsme to vybíhali ať východ slunce stihneme. Najednou se vše obarvilo do zlatých barev ranního sluníčka a mraky se začaly přelívat přes hory, v životě jsem nic takového neviděla. Roque Nublo je vulkanická hornina vysoká 80 m a celý vrchol je 1 813 m.n.m. Treeking začíná cca 1,5 km na parkovišti hned u hlavní silnice. Doporučuju si přivstat a vydat se tam na východ slunce.

Po východu slunce na Roque Nublo, nás naši kamarádi, které jsme poznali díky cestovatelské seznamce na Facebooku vzali na další nádhernou vyhlídku, která byla kousek vedle a opět tam nikdo nebyl.

Cestou na zpět nám už vyhládlo, tak jsme si udělali oběd na takovém nádherném místě, kterých na Gran Canarii najdete spoustu. Kluci jako profíci nastříhali klobásky manikurníma nůžkama a my holky jsme nanosily jako správné ženušky dříví z lesa. Díky našim kamarádům, se nám přidal do sbírky další úžasný zážitek z cest.

Velmi zajímavé místo, kde jsme se ještě byli podívat jsou jeskyně Cenobio de Valerón. Dočetla jsem se, že se jedná o sýpku, kterou obyvatelé používali k úschově potravin až do dobytí ostrova na konci 15. století. V těchto jeskyních se nachází až 350 skladových míst.

Ve městečku Maspalomas na jihu ostrova jsme ochutnali snad to nejlepší Mojito z pravé cukrové třtiny, které jsem kdy pila a navštívili jsme tam trhy a úžasné písečné duny

Silvestr jsme strávili na pláži v Las Palmas. Den jsme začali snídani s krásným výhledem na moře, užili si poslední den na pláži a šli se chystat na přípravy Nového Roku.
V Las Palmas najdete spoustu míst, kde Silvestr oslavit, restaurace, bary nebo jen tak na náměstí, kde celý večer hrála živá hudba.
Gran Canaria je úžasná v tom, že si tam na své přijdou jak horalové, tak lidi co mají rádi pláže a koupaní nebo surfování.
Las Palmas i jeho pláže jsou pro nás trošku živější, ale i tak to stálo za to a mělo to úžasnou atmosféru, příště bych zvolila k ubytování spíše jih ostrova kolem Maspalomas.
Nicméně, pláž v Las Palmas je opravdu velká a udržovaná, podél celé pláže je spoustu malých obchůdků a kaváren.

SHRNUTÍ CEN:
Tady vám spíše shrnu místa, kde jsme platili vstupné, protože cenu za letenky a ubytování jsem už zmíňovala ve článku o Fuerteventuře. 🙂

Cocodrilo Park : 250 Kč dospělá osoba
Palmitos Park: 780 Kč dospělá osoba
Cenobio de Valerón: 80 Kč osoba

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích. ♡ Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

4 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *