Cestování,  Svatba

Zakynthos

Splněný sen, rozlučka se svobodou, projížďka na koních a krásné pláže.

Pro začátek bych chtěla říct, že jsem nikdy nebyla typ člověka, co by chtěl rozlučku se svobodou se striptérem na párty, proto jsme se rozhodli, že se nebudeme loučit, ale vlastně slavit novou etapu života a konkrétně na ostrově Zakynthos. Rozlučku jsme měli necelých 14 dnů před svatbou a byli jsme tam týden. Je to super, protože jsem vůbec neměla žádný stres, ale naopak klid a pohodu. Po návratu z dovči jsme už dodělali poslední maličkosti, zašla jsem si ke kadeřníkovi na nehty a už byla svatba. 😀 Takže kdo se nechce stresovat tak vřele doporučuji. 😀

Zakynthos je ostrov, který leží v západní části Řecka a nachází se v Jónském moři. Rozloha ostrova je asi 410 km2 a má kolem 40 000 tisíc obyvatel. Je to zelený ostrov s krásnou přírodou a nádhernými plážemi.

My jsme na Zakynthos přiletěli kolem 16 h odpoledne, hned jsme si šli půjčit auto a jeli se ubytovat. Auto jsmě měli půjčené z Green Motion a vůbec půjčení neproběhlo hladce, pán byl nepříjemný. Takže bych si tam auto znovu nepůjčila. Ubytování jsme byli ve městečku Alykanas, poklidné a fajné město, kde nebylo vůbec hodně lidí. Takže to bylo pro nás super.

Hned druhý den po příletu jsme navštívili pláž, kterou jsme měli hned u našeho ubytování a jmenuje se Paralia Alikes, moc mě překvapila, nebylo na ní moc lidí a moře bylo úplně bez vln.

Další krásnou pláž, kterou jsme navštívili byla Paralia Gerakas. Koupání všude v Řecku je prostě super. Takže jsme si nadšeně užívali moře. 🙂

Xigia beach je pláž, kterou musím opravdu vypíchnout. To nádherné moře, oblázky a úžasný výhled. Je to přírodní koupaliště sirných pramenů, tady už bylo ale o kapku více lidí. Nahoře na pláži se nachází občerstvení a dole se s námi koupaly husy. 😀 Zážitek na celý život, kradli lidem jídlo a pili z jejich flašky. Šlo poznat, že jsou na to zvyklé, protože si dokonce vynucovaly pozornost.

Po cestě na pláž jsme zastavili na krásné vyhlídce

Večer jsme oslavili novou etapu našeho života, dali si pár drinků s prskavkou a o půlnoci se vše zavíralo, tak jsme šli domů. Musím říct, že je to super věc, protože člověk nestihne mít ani kocovinu. 😀

Druhý den ráno nás čekala totiž velká věc a můj splněný sen a tou byla projížďka na koni po pláži a mezi olivovníky, kterou jsem dostala k narozeninám. Byl to skvělý zážitek, protože jsme nakonec koně plavili i v moři.

Západ slunce doporučuju sledovat z vyhlídky Keri Lighthouse, nádherný útes, kde slunce zapadá přímo do moře.

Poslední cíl našeho výletu byla pláž Navagio, což je proslulá pláž s vrakem lodi, prý je to nejkrásnější pláž na ostrově a dostanete se tam pouze lodí. My jsme se tam nedostali, protože se tam ten den z důvodů počasí nejezdilo. Tak jsme se jeli podívat aspoň na vyhlídku, kde jde pláž vidět, ale přišla mi už dost komerční a turistická. Na fotku se čekaly fronty a hlídač tam pouštěl lidi po jednom.

Dovolenou na Zakynthosu jsme si užili, je to krásný ostrov, kde je co prozkoumávat. Mít více času určitě bych navštívila ještě město Zakynthos, Porto Vromi nebo Modré jeskyně.

LETENKY

Letenky jsme měli od společnosti Wizz Air s odletem z Vídně. Zpátky jsme to měli trošku komplikované, protože jsme měli přestup v Milánu, ale letenky jsme kupovali na poslední chvíli, po zrušených letech na Mallorcu. Takže jsme byli rádi i za tohle. Letenka stála 1500 Kč

UBYTOVÁNÍ

Ubytování nebylo špatné, ale zklamalo mě jednání majitele, protože jsme si připláceli za větší apartmán s obývákem a nakonec nám ho vyměnil za malý kamrlík. Když jsme mu volali, odmítal se s námi bavit, řval po nás a dokonce nám vypnul telefon. To se nám ještě nikdy nestálo 😀 Takže na tohle ubytování nemůžu dat doporučení. 

Salt Lake Apts lake & sea view– cena byla 2200 Kč za osobu na týden. 

Při přestupu v Miláně jsme si zašli na oběd a letěli domů. 🙂 

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích, kde pravidelně přidávám tipy na levné letenky, místa které navštívit a další cestovatelské zajímavosti.

Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC-kMMfpyiqIlnPbbqODhJcg

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *