Cestování

Koh Chang + Koh Kood

aneb jedeme ze severu na jih do óázy klidu a pohody….

Sever Thajska byl naprosto úžasný, ale poznávaní celého Thajska, hodně přeletů a tak dále se projevilo už i na nás a my jsme se těšili už na klid, odpočinek a na to, že pár dnů zůstaneme konečně na jednom místě.

Nejprve nás čekala cesta ze severu úplně na jih a byla dost šílená. Museli jsme totiž z Chiang Rai letět do Bangkoku, kde nás potom nabral minibus a další 4 hodiny jsme jeli do přístavu, který se nacházel v Tratu. Cesta minibusem byla naprosto šílená a do teď si pamatuju, jak mi bylo špatně a to nás potom ještě čekala asi hodinová jízda lodí. Musím ale říct, stálo to za to.

KOH CHANG – 6 dnů

Na tomhle ostrově jsme měli skvělé ubytování odkaz najdete v článku o celé naší cestě Thajskem. Domeček jsme měli hned vedle pláže Lonely Beach. Na tomhle ostrově jsme si užívali hlavně klid a pohodu a vlastně i to, že nikam nemusíme, takže fotek mám minimálně, ale každopádně, kdybych si měla vybrat 1 místo z Thajska, kam se chci vrátit jsou to právě tyhle ostrovy Koh Chang a Koh Kood, které leží kousek od sebe.

Tyhle ostrovy jsou naprosto nesrovnatelné s jinými, jako jsou Koh Samui nebo Phuket, které jsem po naší cestě Thajskem navštívili. Je tam krásná příroda a nejsou vůbec tak turistické, jako ostatní ostrovy.

Koh Chang je třetím největším ostrovem v Thajsku a je hodně hornatý. V překladu jeho název znamená Elephant Island.

KDY NAVŠTÍVIT KOH CHANG?

My jsme na tomhle ostrově byli na konci ledna, což je zároveň jeden z nejlepších měsíců pro návštěvu. Další měsíce pro návštěvu jsou únor, březen, listopad a prosinec a naopak nejdeštivější měsíce bývají přes léto červen, červenec a srpen.

CO DĚLAT NA OSTROVĚ KOH CHANG?

  • Klong Koi– klidná krásná pláž
  • Lonely Beach– pláž, kde jsou krásné západy slunce
  • White Sand Beach– jedna z top pláží
  • Bang Bao– vesnice s místním trhem, přístavem a majákem
  • Klong Plu– vodopády

VESNICE BANG BAO 

Do téhle vesnice jsme jeli na výlet místním autobusem Songthaew, který si prostě stopnete u cesty. Tahle vesnička leží na jihozápadě ostrova a určitě je zajímavým místem pro návštěvu. V podstatě je to dlouhé betonové molo a po obou stranách jsou domečky a obchůdky místních obyvatel. Když projdete celé molo až nakonec dojdete ke krásnému majáku. 

Na tomhle ostrově si jednoznačně užijete relax, pohodu, krásné pláže, palmy a dobré jídlo.

A my se po 6 dnech strávených na tomto ostrově přesuneme na ostrov Koh Kood.

Ubytování jsme zde měli krásné za 3000 Kč na osobu se snídaní. Odkaz najdete ve článku zde: NAŠE CESTA THAJSKO, SRÍ LANKA, MALEDIVY

KOH KOOD – 7 DNÍ

Cesta z Koh Chang na Koh Kood trvá necelé 2 hodinky. Tenhle ostrov je opravdový ráj na zemi, krásné moře, palmy a klid. Naprosto úžasné místo na relax a odpočinek. My jsme transfer zajišťovali všude dopředu přes 12goasia, ale tady bych se ho opravdu nebála zajistit až na místě a určitě by to bylo mnohem levnější.

Tenhle ostrov je nejodlehlejší ostrov provincie Trat a je to čtvrtý největší ostrov Thajska. Leží velmi blízko hranic s Kambodžou, ale je obydlený pouze cca 2000 lidmi, takže patří mezi nejméně obydlené ostrovy.

Pláže jsou opravdu nádherné s minimem turistů.

My jsme měli nádherné ubytování i se snídani na celou dobu za 4500 Kč, takový malý bungalov přímo na pláži.
Odkaz na ubytování najdete v tomhle článku: NAŠE CESTA THAJSKO, SRÍ LANKA, MALEDIVY 

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE

  • Klong Chao Beach– hlavní a nejdelší pláž na ostrově
  • Bang Bao Bay– zátoka s křišťálově čistou vodou.
  • Ao Prao– Druhá největší pláž na ostrově
  • Ao Yai Kee

DALŠÍ TOP MÍSTA

Klong Chao Waterfall– Vodopády se nachází téměř u silnice, potom se musíte vydat ještě asi 15 minut pěšky přírodou.

Pokud hledáte klidný ostůvek na odpočinek, na který zatím nejezdí ještě tolik turistů doporučuju zvolit právě Koh Kood.

Nejvíce vám napoví fotky z tohohle místa, protože ty vyjadřují atmosféru mnohem lépe než slova, posuďte sami.

Nám se na ostrově Koh Kood moc líbilo a zajímalo by mě jestli by jste takový ostrov chtěli taky navštívit? 🙂 Tímhle článkem ukončím naší měsíční cestu po Thajsku, byla to úžasná cesta plná dobrodružství a my jsme viděli spoustu nádherných míst.

A my pokračujeme v naší cestě směr Srí Lanka, kde strávíme dalších několik dnů, ale o tom až v dalším článku.

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích., kde pravidelně přidávám tipy na levné letenky, místa které navštívit atd. ♡ Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *