Cestování

Koh Samui

Ostrov, který má nádherné pláže a divokou přírodu…

5 dní na KOH SAMUI

Na tenhle ostrov jsme jeli z Bangkoku. Cesta trvala skoro 6 hodin a koho by zajímalo, jak to celé probíhalo nebo kde jsme byli ubytování vše jsem popsala ve článku, kde jsem rozepsala celou naší 2. měsíční cestu. Přidávám odkaz. 🙂
Koh Samui je po Phuketu druhý největší ostrov Thajska. Je to úžasný exotický ostrov plný nádherné přírody, tropických pralesů a krásného moře. Na tomhle místě se snoubí úplně všechno od přírody po památky. Ostrov mi celkově přišel hodně jako klidný a moc se mi tam líbilo. Své si tady najdou milovníci přírody, ale taky trhů a dobrého jídla.

Zajímavosti je, že letiště na tomhle ostrově je soukromé a má vysoké letištní poplatky, ale na druhou stranu je to asi nejkrásnější letiště, které jsem kdy viděla. Je tam spoustu odpočinkových zón, venku jsou dokonce lehátka na posezení a občerstvení jsme k naší letence měli zdarma.

POČASÍ NA KOH SAMUI

Hlavní sezóna je v období červenec – srpen a leden – duben, kdy není zrovna období dešťů. My jsme tenhle ostrov navštívili v prosinci a občas byla nějaká přeháňka, ale většinou potom rychle zase vysvitlo sluníčko.

CO VŠE JSME VIDĚLI NA KOH SAMUI

Vodopády Na Muang jsou jeden z prvních výletů, které jsme zde podnikli. K vodopádům jsme dojeli na skútrech. Dostanete se tam příjemnou procházkou, jen se nesmíte ztratit jako my v jungli při hledání vyhlídky. 😀 První vodopád na vás čeká dole a hned vedle je posezení a přírodní skluzavka, na kterou si můžete zaplatit vstupné. Spoustu lidí se tam koupalo, my jsme pokračovali ke druhému vodopádu. Cesta trvá zhruba 30-60 minut podle toho jak moc se loudáte, my jsme si užívali různé vyhlídky a kochali se přírodou. Vodopád Na Muang 2 je vysoký asi 80 metrů. Cesta tam vedla nádhernou přírodou, občas se šlo přes přírodní stezky, potom kolem vody a bylo to moc fajn. Nakonec jsme ještě odbočili hledat vyhlídku, ale po několika hodinách jsme byli dál a dál v pralese tak jsme se vrátili zpátky, když jsme přišli ke spodnímu vodopádu paní na recepci nám řekla, že vyhlídka je vyschlá a nic tam není, takže je dobře, že jsme dál nepokračovali.
K vodopádům jezdí prý i Jeep, ale ten jsme nevyužili.

Další naší zastávkou byl Wat Phra Yai takzvaný Big Buddha Temple, který se nachází na ostrůvku Koh Faan.          Na tenhle ostrov a do chrámu se dostanete po hrázi. Socha Buddhy je vysoká 12 metrů a je to moc krásné a zajímavé místo, kde nebylo hodně turistů a tím že se nachází hned u vody naskytl se nám úžasný výhled na záliv. Důležité je mít opět slušné oblečení a zahalené kolena i ramena.

O kousek dále se nachází chrám Wat Plai Laem. Dominantou tohoto chrámu je Guanyin s osmnácti rameny také nazývaná bohyní sedmdesáti miliónu Buddhů. Dále jsme zde viděli sochu Budai, uctívaného historického čínského mnicha.

Koh Samui Wat Plai Laem

Úžasné byly trhy, které jsme navštívili. Měly skvělou atmosféru a byly celkem velké. Spousta uliček plných oblečení, jídla a tance. Tyhle trhy se mi moc líbily a zkusili jsme spoustu skvělého jídla.

JÍDLO NA OSTROVĚ KOH SAMUI

ROTI- naprosto úžasné palačinky. My jsme si nejčastěji dávali s Nutellou a banánem. Cena většinou 40-50 BHT, to je 25-35 Kč

SATAY- Maso na špejli na různé způsoby. Tady byla cena 10-20 BHT za jednu špejli. To je 6-13 Kč 

SUSHI– Cena za 1 kousek 10 THB, což je necelých 7 Kč. 

Krásná restaurace na pláži hned vedle našeho ubytování. 

UBYTOVÁNÍ

Tady jsme měli opravdu krásné ubytování, takový malý domeček hned na pláži. Ubytování bylo kousek od pláže Lamai.
Transfer– letadlo, autobus, loď 1800 Kč osoba. Kupovali jsme přes 12goasia
Ubytování–  Lamai Resort  4 noci 1500 Kč osoba

DOPRAVA

Na ostrově jsme si poprvé půjčili skútry a cena za den byla 150 BHT. Celkově musím říct, že se mi po ostrově Koh Samui jezdilo a řídilo skútr velmi dobře nacházeli jsme mnoho vyhlídek a krásných míst kde bylo fajn zastavit a kochat se krásou ostrova. Jen nezapomeňte na mezinárodní řidičský průkaz.

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE OSTROVA

  • Chaweng Beach
  • Lamai Beach
  • Bophut Beach

MÍSTA, KTERÉ JSME NAVŠTÍVILI NEBO KTERÉ SE VYPLATÍ NAVŠTÍVIT V BODECH

  • Na Muang + Na Muang 2 – vodopády
  • Wat Phra Yai – chrám
  • Wat Plai Laem – chrám
  • Budai – socha čínského mnicha
  • Fisherman’s village – rybářská vesnička, kde se konají trhy
  • Hin Ta a Hin Yai – kameny babka a dědek, které vypadají jako mužské a ženské přirození, tam jsme nejeli ale je to poměrně hodně turistické místo 😀

Doufám, že se vám článek líbil a pomohla jsem vám, trošku přiblížit kouzelnou atmosféru ostrova Koh Samui a vnesla jsem k vám domů trošku sluníčka a cestovatelských zážitku, které z tohohle ostrova máme. 🙂 Určitě je to ostrov, kam bych se jednou chtěla vrátit. 

Koh Samui

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích. ♡ Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Lamai beach

3 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *