Cestování

FUERTEVENTURA 2021

Kanárské ostrovy

aneb tří týdny v ráji na Fuerteventuře.

Ti z vás, kteří mě sledují už delší dobu na Instagramu nebo YouTube si už určitě všimli, že Kanáry jsou naše srdcovka. Kanárské ostrovy mají totiž naprosto jedinečnou atmosféru a v zimě jsou naprosto úžasnou destinací, která má spoustu výhod.

První je ta, že se na Kanáry dají sehnat opravdu levné letenky a to do 2000 Kč což je podle mě v termínu přes Vánoce naprosto bezkonkurenční.

Další super věc, je že je přes Vánoce nebo v období prosinec a leden, teda hlavně v prosinci opravdu skvělé počasí a teplo. Jasně nejsou to tropy, jako na Maledivách, ale je dostatečné teplo na koupání.

Další výhoda je ta, že v období Vánoc není na Kanárech sezóna tudíž tam je minimum turistů a pokud máte auto, najdete pláže, kde jste úplně sami. A poslední věc je ta, že není sezóna a je tam prostě levno. :))

Na Kanáry jezdíme pravidelně a vždycky jsme si říkali, že tam jednou pojedeme na dýl a vlastně, že by jsme si dokázali představit tam být i pár měsíců a proto jsme se rozhodli, že tentokrát vezmeme i našeho pejska, abychom si to vyzkoušeli. Když jsem potom našla akci na letenky za 1000 Kč s leteckou společností, která nemá problém přepravovat i pejsky bylo to jasné znamení neváhat a jet. No a takhle začalo naše tří tydenní dobrodružství na Fuerteventuře.

Naše cesta začala přes celou republiku, kdy jsme se museli dostat z Česka do Německa, konkrétně do Norimberku, odkud nám další den brzo ráno letělo letadlo.

Jelikož cestování milujeme a Sofi je na takové cesty zvyklá, cesta utíkala rychle a hladce. 🙂 Dokonce tak hladce, že jsme už ve 20 h večer byli v Norimberku a letadlo nám letělo až ve 4 hodiny ráno.

Měli jsme spoustu času, proto jsme si zašli do Mekáče na veganský burgr a do půlnoci jsme si dali šlofíka v autě. Kolem půlnoci jsme se přemístili na letiště, kde téměř nikdo nebyl, protože je to malinké letiště, takže kontroly probíhaly rychle a dali jsme si dalšího šlofíka. Měla jsem trošku strach, že bude Sofi štěkat nebo se bude bát, ale tvářila se jakoby tam už někdy byla a jakoby létala letadlem každý den. 😀 Cestování má prostě v krvi.

Pokud vás bude zajímat, co vše jsme museli do letadla a na cestu mít přidám vám sem video, kde jsem vše shrnula.

No a pak už následovala cesta letadlem, která jako vždy utekla strašně rychle a něco málo po 7 hodině ráno jsme byli na místě. Na letišti už na nás čekalo auto a vyrazili jsme k pláži a na snídani.

Ten pocit, kdy se konečně nadýchnete toho mořského vzduchu a sundáte si mikinu, protože je tam ráno teplo je prostě k nezaplacení.

Snídani jsme si dali v Puerto del Rosario, kde jsme se taky prošli kolem pláže a nakonec jsme ještě udělali nákup v Lidlu a vydali jsme se směrem k našemu ubytování.

Ubytování jsme byli v krásném domečku se zahradou, kde bylo užasné soukromí, zahrada pro pejsky, grill a pohoda. Hned ten den jsme vyrazili na pláž trošku si odpočinout po cestě. Vybrali jsme pláž kde jsme byli úplně sami.

Po cestě domů jsme se stavili na procházku do městečka Costa Calma a na tyhle výborné zákusky.

PLAYA DE JANDÍA nebo taky SOTAVENTO BEACH

Tahle pláž je naprosto dokonalé místo, když je odliv tvoří nádherné malé zálivky ve kterých je teplá voda u pláže jsou nádherné duny, je naprosto obrovská a určitě ji doporučuji všemi deseti, protože tahle pláž je fakt skvělá. Na tomhle místě bych zvládla trávit hodiny a pozorovat dění. Pláž má plýtkou vodu a téměř žádné vlny, takže ideální i na koupání s dětmi. Zvlášt pokud je den bez větru, tak je tato pláž prostě skvělá. Na pláží je i půjčovna paddleboardů. Na pláž se nejlépe dostanete autem nebo můžete jet autobusem do městečka Costa Calma a potom jít cca 3 km pěšky.

Stránku, kde najdete časy přílivu a odlivů na téhle pláži najdete tady.

Costa Calma

Na Štědrý den, jsme si dopoledne udělali salát, aby se nám na večeři krásně uležel a vyrazili jsme na pláž.

Tahle pláž je hned u městečka Costa Calma. Bylo tam příjemně málo lidí a krásně průzračná voda.

Večer jsme si dali Štědrovečerní večeři, podívali jsme se na nádherný západ slunce a vyrazili jsme do městečka.

Gran Tarajal

Tohle město se mi moc líbilo, nebylo tam moc turistů, od prvního pohledu šlo vidět, že je to městečko, kde jsou hlavně místní a mělo skvělou atmosféru. Městečko leží u moře, tak tam najdete krásné a nepřeplněné restaurace. V tomhlě mestečku najdete i ruské kolo a když ukážete účtenku z restaurace pustí vás zadarmo na tuhle prohlídku.

Jak můžete vidět ráno po Štědrém dnu bylo pro určité členy naší posádky poměrně náročné. 😀

Tak jsme si dali dopolední relax na našem apartmánu. Ono i ten krásný výhled na hory stojí za to.

Playa Cofete

Tohle je pláž, kterou si zamilujete. Cesta na pláž je malinko krkolomná, ale když pojedete opravdu opatrně a pomalu bude stát za to. Na téhle pláži jsem byla už několikrát a pořád mě fascinuje. Úžasné je, že na ní v zimě není opravdu skoro nikdo a se západem slunce jsme tam byli už úplně sami. Tahle pláž údajně patří mezi nejhezčí pláže Evropy i světa a není se čemu divit. Pláž je naprosto odříznuta od civilizace i když po cestě můžete potkat jednu restauraci. Na pláži je divoká příroda, obrovské vlny a 12 km písku.

Na pláži jinak nejsou žádné bary ani nic podobného, takže si určitě přibalte oběd i večeři a stravte na této pláži, co nejdéle protože to jednoznačně stojí za to.

Zvláštnosti je, že na začátku této pláže najde hodně starý hřbitov a tajemnou vilu Casa de Winter. Tahle vila se stála předmětem mnoha legend nebo románů a jezdí zde mnoho historiků, kteří se chtějí o této vile dozvědět více. Říká se, že na útěku v ní pobýval i Hitler.

Tady bych si dala akorát pozor na to, že Mnoho půjčoven má v podmínkách, že pojištění na vůz neplatí mimo zpevněné silnice a tou je i ta na Cofete!


V roce 2014 se na Cofete natáčel film Exodus: Gods and Kings. Štáb měl pro převoz lidí nakoupené 2 speciální 4×4 autobusy, které pak věnoval ostrovu Fuerteventura pro převoz lidí na Cofete

Autobus linky 111 jezdí dvakrát denně tam i zpátky, ale má omezenou kapacitu 20 osob, proto se vysoce doporučuje vrátit se zpátky hned následujícím autobusem, který je dostupný, jinak se může stát, že v tom dalším pro vás už nebude místo. 

Jednosměrná jízdenka stojí 8,70 EUR a autobus odjíždí z hlavního autobusového nádraží v Morro Jable v 10:00 a 14:00 hod., zpátky se vrací z parkoviště na Cofete ve 12:00 a 16:00 hod.

Jizdní řád tady:

Corralejo

Tohle je poměrně rušné letovisko, plné různých obchodů, restaurací, barů a taky surfování. Tohle městečko najdete v severní části ostrova.

U Corraleja najdete taky písečné duny a surfovací školy.

Městečko se rozkládá na dvě části staré a nové centrum. Nové centrum je část, kde najdete spoustu obchodů a obchodních center, kdežto stará část je pořád původní a v noci ožívá místní hudbou.

V nejsevernější části města najdete taky přístav odkud vyjíždí trajekt na ostrov Lobos.

Přímo ve městě se nachazí menší městská plážička, kde je poměrně dost lidí, tak jako v celém městě a to i mimo sezónu.

Mirador de Guise y Ayose

Pokud jste milovníci vyhlídek, tohle místo určitě doporučuju navštívit. Klidná vyhlídka s minimem turistů, ale opravdu nádherná. My jsme na ni narazili náhodou při objevování ostrova.

Na Kafíčko jsme se zastavili ve vesnici Vega de Río Palmas, najdete tam nádherné náměstíčko a naprosto příjemnou obsluhu restaurace, klid a pohodu.

LA OLIVA

Další zastávkou bylo město La Oliva, kde měli krásný velký betlém. Jinak tohle městečko je poklidné a nic moc tam není. Pár roků zpátky byla uprostřed námestíčka kavárnička, ale ta už tam taky nebyla, takže tam nejdete už jen historický křesťanský kostel, do kterého můžete nakouknout i mimo bohoslužby. Každé úterý a pátek mezi 10-14 hodinou se zde taky konají místní trhy, ale když jsme tam byli my bylo tam možná tak 5 prodejců, takže jsme si koupili trochu ovoce a zeleniny a jeli jsme dále.

U místa Casa de Los Coronela najdete potom muzeum a rozpadlé zdi plné chipmanků, kteří jsou už poměrně dost oprsklí. Pokud tam budete chvíli tiše sedět a pozorovat je uvidíte, jak se to tam hemží malými zvířatky.

Aquas Verdes

Aquas Verdes jsou přírodní bazénky, které jsou hned u moře. Pokud je odliv, můžete si tam užít krásné chvíle a koupání mezi skály. Doporučuju sledovat ale stránky přílivu, kde uvidíte v kolik hodin a jak daleko příliv příjde. My jsme ho pozorovali potom z výšky a dálky a někteří lidé byli dost překvapeni, když je zastihl mezítím co lezli mezi skálami. Dále určitě budtě opatrní a nechoďte přímo k moři. Pár lidí se fotilo na skalách, které byly u moře a přijít větší vlna, tak je to spláchne. Pár holek to dost pomlátilo, protože tam lezli i když voda mlátila všude kolem. Je to nádherné místo, ale buďte prosím opatrní a neriskujte život pro hezkou fotku.

Tady vám dám pár fotek z pláže, kde jsme byli několikrát sami a parkrát tam bylo pár lidí v obytňkáku. Pláž byla naprosto super a černý písek nám dokonale prohříval záda. Ná téhle pláži nájdete skvělé zakoutí ve skálách, takže se můžete schovat ve stínu nebo před větříčkem. My jsme tohle místo využili na grillování.

CALETA DE FUSTE

Tohle letovisko je poměrně luxusní a plné hotelů. Na nás tam bylo dost lidí, takže jsme si udělali večerní procházku a moc jsme se tam nezdržovali.

Na posledních 10 dnů naší dovolené za námi dorazila kamarádka, taky s pejskem, takže nám začala poslední část naší psí dovolené. V prosinci je na Kanárech optimalní klima, takže si to teplíčko naší pejsci vyloženě užívali. Asi věděli, jaká je bude čekat zima po návratu domů 😀

Na pláži Sotavento jsme si za 15 euro půjčili paddleboard a řeknu vám v době přílivu, kdy přicházel proud to byl celkém nápor s tím padlovat 😀 Do jednoho směru to jezdilo úplně samo 😀

Večer jsme ještě počkali na západ slunce a úžívali si ten nádherný výhled.

VOLCÁN CALDERÓN HONDO

Pokud budete na Fuerteventuře určitě nevynechejte výstup na tuhle sopku. K první vyhlídce je to celkem příjemná procházka mezi lávovým polem, kterou zvládnou i děti. Dále je to na uváženou. Určitě nedoporučuju jít celou trasu kolem dokola, protože na konci je dost nebezpečný úsek, kdyby tam někomu podklouzla noha, nedopadlo by to dobře. Jinak v první části vulkánu je dost široká cesta nahoře.

Sopka leží 278 m.n.m a uvidíte krásný výhled do okolní krajiny. Když jsme tam byli my dost foukalo a chtělo to určitou stabilitu a určitě pevné boty. Za dobrého počasí můžete vidět sousední Lanzarote.

POPCORN BEACH

Dalším místem, které jsme navštívili byla tahle Popcorn Beach, řekla bych že je to spíše fotospot. Na pláži se nedá koupat, takže jedete opravdu docela dost daleko až na sever ostrova kvůli trošce kamenů, které vypadají jako popcorn 😀 Navíc je mezi nimi i sopečný kámen, takže ta pláž není vůbec tak bílá, jak na některých fotkách vypadá. Kolem sebe uvidíte docela dost lidí, kteří přijeli kvůli stejné věci udělat si fotku 😀 Kdybych to věděla znovu tam už nejedu.

Na pláži se nachází zvětralé sopečén kamínky a to způsobuje bílou barvu. Odnášení kamenů z pláže je zakázané a občas toto místo kontroluje i policie. Tyhle kamínky jsou natolik unikátní, že kdyby je turisté rozebrali navždy by tato pláž zanikla.

Ajuy

Je místo kde je krásná vyhlídka na západ slunce i krásná pláž. Tam bych se klidně vrátila a strávila více času. Je to malá vesnička na západě ostrova a je to fakt krásné a unikatní místo, na západ slunce tam bylo, ale pomerně dost turistů. Vesnice se skládá z pár domečků a 2 restaurací. Nad pláži najdete stezku, která vede přímo na útes nad mořem. Pokud půjdete dál až na konec stezky tak 15 minut dojdete až ke schodům, které vedou do tmavé jeskyně Cuevas de Ajuy. Jeskyně není osvětlená a když je příliv je zaplavená, takže budete naprosto blízko oceánu.

Na konci naší dovolené jsme jeli znovu na pláž Cofette a koukněte na ty krásné fotky, ta pláž vypadá pokaždé jinak.

DUNY CORALEJJO

V Corraleju jsme navšívili duny a poslední den jsme surfovali, surf jsme si půjčili přímo na pláži u dun, abychom ho nemuseli převážet na autě. Je tam půjčovna surfů, neoprenů ale můžete se domluvit i na kurzu.

No a nakonec nás čekala úžasná cesta domu, kde jsme měli s pejskama volnou celou zadní řadu sedaček a to byla naprostá pohodička.

CO JSME NAVŠTÍVILI V BODECH?

 • Puerto del Rosario
 • Costa Calma
 • Gran Tarajal
 • Casa de Winter
 • Corralejo
 • Mirador de Guise y Ayose
 • Vega de Río Palmas
 • La Oliva
 • Casa de Los Coronela
 • Aquas Verdes
 • Volcán de Calderón Hondo
 • Ajuy

PLÁŽE KTERÉ JSME NAVŠTÍVILI

 • Playa de Jandia- Sotavento beach
 • Playa Coffete
 • Corralejjo duny
 • Caleta de Fuste
 • Popcorn beach

LETENKY

Vždycky, když kupujeme letenky koukáme se i na okolní státy a jejich letiště, tak ať to máme v rozumném dojezdu. Tímhle můžete ušetřit i několik tisíc na letenkách.

Tentokrát jsme letěli z Norimberka za 1000 Kč protože jsme chtěli letět i s pejskem a letecká společnost Corendon umožňuje pejska do 8 kg na palubě. Cena letenky za pejska byla 1200 Kč.

KDE JSME BYLI UBYTOVÁNÍ?

Výběr ubytování jsme měli kvůli pejskům omezený, ale nakonec jsme našli na jihu ostrova krásný domeček přes Airbnb – odkaz se zahradou a bylo to fakt super. Pejsi mohli být na volno venku a měli jsme dostatek prostoru. 🙂

Cena ubytování na 3 týdny byla 7283 Kč na osobu. Což si myslím, že je super cena 🙂

KDE JSME SI PŮJČILI AUTO?

Auto jsme měli na 3 týdny půjčené přes Autoreisen a cena byla 10 056 Kč takže na osobu to vycházelo 3352 Kč za auto na 3 týdny.

KOLIK NÁS STÁLA CELÁ DOVOLENÁ

Naprosto miluju tohle koncové shrnutí. 3 týdny na Kanárech přes Vánoce na ostrově Fuerteventura nás stálo na osobu.

Letenka 1000 Kč , Ubytování 7283 Kč , Auto 3352 Kč což je dohromady 11 635 Kč. Myslím si, že tohle je skvělá cena za tak dlouhou dovolenou v období Vánoc. 🙂

Pokud se Vám moje články líbí, sledujte mě i na sociálních sítích.

Instagram mia.malis: https://www.instagram.com/mia.malis/

YouTube mia.malis: https://www.youtube.com/@mia-malis

Beskydeco: www.beskydeco.cz

Tik Tok mia.malis: https://www.tiktok.com/@mia.malis

2 komentáře

 • Denisa

  Parádní fotky, dlouho už přemýšlím, kde se ohřát letošní zimu, a teď mám jasno.
  Nechci v lednu plýtvat moc dovolené, takže Kanáry budou asi ideální.

  Jinak parádní blog, trochu jsem se inspirovala i u Malediv, i když jsme nakonec volili jiné ostrovy.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *