Tipy na ubytování v ČR

Praha

Ubytování v oáze klidu uprostřed Prahy…

I cestování po Česku a objevování nových míst je nádherné, zvlášť v této době, kdy je cestování do zahraničí pro mnohé komplikovanější. Proto bych se s vámi ráda podělila o krásné ubytování nebo lokality, které navštěvujeme v rámci České Republiky.

Prvním z nich bude nádherné místo v Praze na Karlíně. Ubytování jsme měli na tomto netradičním místě, kterému se říká Chata na vodě. Co je vlastně Chata na vodě? Je to houseboat, zakotvený na konci meandru Vltavy s vlastní oázou klidu v podobě nádherného soukromého wellness.

Na lodi najdete všechno potřebné vybavení, koupelnu, kuchyň a pokud budete chtít zažít teplo domova, můžete si zatopit v krbu. Spali jsme v kajutě s výhledem na hvězdy. 

Rána při svitu sluníčka byly na lodi naprosto idylické. Ticho, klid a pohoda. Pokud nám zrovna neběžela přes loď ondatra. 😀 Celý výlet jsme absolvovali s naším pejskem Sofi a bylo super pozorovat, jak si to cestování užívá. V chatě se vyhřívala na sluníčku a u krbu.

Odpolední kafe je ideální si vychutnat na terásce lodi, která je nahoře a má nádherný výhled. 

Večer jsme si zahřáli saunu a horkou káď, kde jsme mohli relaxovat. V létě můžete využít třeba gril nebo posezení u táboráku. No jak říkám, klidné místo v přírodě uprostřed Prahy. Přiznám se, že se nám od tama vůbec nechtělo odcházet do města.

Celá chata pojme až 6 hostů, takže ideální na letní posezení, romantiku ve dvou nebo taky třeba na rozlučku se svobodou nebo firemní akci.. 🙂

Dole ve článku vám dám odkaz na ubytování a videa.

V Praze jsme klasicky prošli památky jako je Karlův most, Pražský hrad nebo Chrám sv. Víta. 🙂 Chodili jsme po městě tam, kde nás nohy zavedou.

Další dny jsme navštívili ještě hrad Karlštejn. Karlštejn je středověký hrad, který se nachází kousek za Prahou. Veřejnosti je hrad přístupný od roku 1905, vede k němu krásná procházka a určitě stojí za návštěvu. Výhoda návštěvy mimo sezónu je ta, že tam široko daleko nikdo není. 🙂
Hrad byl založen okolo roku 1348, jako soukromé sídlo krále Karla IV. Karlštejn je přístupný po celý rok.

Z Karlštejna jsme jeli rovnou na hrad Okoř. Je to vlastně už zřícenina hradu, která se nachází zhruba 15 km za Prahou. Když jsme přijeli k Okoři byl už bohužel zavřený, tak jsme si prošli aspoň okolí hradu.

Česká Republika je nádherná a je zde plno míst, které se dají objevovat.

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích, kde pravidelně přidávám tipy na levné letenky, místa které navštívit a další cestovatelské zajímavosti.

Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC-kMMfpyiqIlnPbbqODhJcg

Chata na vodě Instagram: https://www.instagram.com/chatanavode/?hl=cs

Chata na vodě web: https://chatanavode.cz/

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *