Cestování

Chiang Rai

Sever Thajska s úžasnou atmosférou a dobrým jídlem…

Chiang Rai je nejsevernější město v Thajsku. Do tohohle místa jsme přijeli z Chiang Mai a obě města jsou od sebe vzdálené asi 200 km. Na cestu jsme vyrazili brzo ráno a trvala asi 4 hodiny, ranní cesta byla super, protože jsem jí celou prospala. Jeli jsme společnosti Greenbus.

Sever Thajska opravdu doporučuju navštívit, města jako je Chiang Mai a Chiang Rai mají úžasnou atmosféru, nádherné chrámy a krásnou přírodu. Je to tam úplně jiné než v celém Thajsku a mohla bych tady strávit mnohem více dní. Najdete zde třeba Modrý chrám, Bílý chrám, ale taky Černý chrám. Každý chrám je úplně jiný a my jsme z nich byli naprosto v údivu.

CHIANG RAI – 3 dny

Nejprve začnu ubytováním, které teda bylo hodně levné, za 2 noci jsme platili 220 Kč na osobu, ale bylo opravdu hodně špatné. Majitel nás potom přestěhoval do rodinného apartmánu, který byl na tom lépe, ale to první ubytování bylo fakt příšerné, takže odkaz přidávat nebudu, koho by zajímal název, najde ho ve článku, kde jsem popisovala náš měsíc v Thajsku.

Skútry jsme si tady půjčili za 180 BTH na den.

Řešení změny ubytování nám zabralo nějaký ten čas, takže jsme potom vyrazili na pozdní brunch k mladé slečně, která byla na škole v Evropě a potom se rozhodla si otevřít tuhle krásnou restauraci. Jídlo tam bylo naprosto bezkonkurenční a výborné.

Později večer jsme si už jen procházeli a prozkoumávali uličky města.

BLUE TEMPLE

Hned ráno jsme si půjčili skútry a vyrazili směrem k nádhernému Blue Temple. Chrám leží necelé 2 km od města Chiang Rai. Tenhle chrám je taky známý jako Wat Rong Suea neboli dům tančícího tygra, podle legendy o tygrech, kteří kdysi procházeli touhle oblastí.

Jinak se mu taky říká Modrý chrám, což je dáno především jeho safírově modrou barvou. Vnitřek chrámu je naprosto nádherný s obrovskou sochou bílého Buddhy. Byl dokončen teprve v roce 2016, takže ještě není tolik známý.  Zajímavosti je, že Blue Temple a White Temple navrhoval stejný umělec. Modrá barva chrámu symbolizuje v buddhismu klid, vzestup, nekonečnost, čistotu a uzdravení. Modrý chrám je jedním z nejkrásnějších a neobvyklých chrámů, jaké jsem kdy viděla.

Ve všech chrámech je třeba dodržovat dress code, zahalená ramena a kolena, většinou se dal na místě nějaký šátek i půjčit. My jsme si vozili své. 🙂 Do všech chrámů se taky sundávají boty. 

U tohohle chrámu jsme zkusili tu nejlepší zmrzlinu, kterou jsem kdy jedla. Je to kokosová zmrzlina, která se podává v kokosovém ořechu. Zmrzlina byla obarvená takzvaným butterfly flower a nahoře byla ještě modrá rýže.

WHITE TEMPLE

Další naší zastávkou, byl Bílý chrám. Taky nazývaný Wat Rong Khun. Zajímavosti je, že tento ohromující chrám bílé barvy je v soukromém vlastnictví a otevřený návštěvníkům je od roku 1997, kdy ho majitel zrekonstruoval.

V chrámu jsme nemohli fotit, ale dílo umělce bylo naprosto kreativní. Na stěnách chrámu najdete různé obrázky nové dnešní doby, které představuji démony, vyjádřené západními idoly.
Například: Michael Jackson, Pikachu a různí Pokemoni, Superman, Terminátor, Harry Potter, Želví ninja, Hello Kitty a další postavičky, na které si vzpomenete. Jsou tam taky obrázky jaderného boje a teroristických útoků.

Umělec si přeje, aby oblast sousedící s chrámem byla centrem učení a meditace, takže pokračuje v dalších rekonstrukcích a konec těchto práci je naplánovaný až na rok 2070.

Naprosto úchvatné jsou i tyhle zlaté záchodky, které se v tomhle komplexu nachází.

Wat Huay Pla Kang

V podvečer jsme se vydali k poslednímu místu naší cesty po chrámech a tím byl tenhle ohromný chrám. Na chrám jsme narazili čistě náhodou, když jsme ho viděli cestou a opravdu stojí za návštěvu. Nebylo tam zdaleka tolik lidí, jako na dalších místech. Tento chrám stojí pouze 6 km od města Chiang Rai a z toho co jsem se dočetla, je to poměrně nově postavený chrám. Stojí na kopci, na kterém je 69 m vysoká bílá socha Guan Yin– socha ženy soucitu. Z tohohle místa je krásný západ slunce a výhled do okolí. Dá se za poplatek vejít i dovnitř a koukat se budete ven očima sochy.

Večer jsme se vydali ještě do restaurace na skvělou večeři a ve 21 hodin jsme se šli podívat na blikající kruháč ve městě. 😀 Místní si to hodně pochvalovali a bylo tam opravdu dost lidí, ale žádnou velkou show opravdu nečekejte.

Další den jsme už odlétali směr Bangkok a jeli dlouhou cestu na ostrov Koh Chang a Koh Kood. Těmahle ostrovama naše putování po Thajsku pomalu končí a čeká nás cesta na Srí Lanku.

Celkově jsme na severu Thajska strávili bohužel málo dní, takže jsme viděli jen ty nejhlavnější turistické památky. Kdyby to šlo vrátím se do těchto míst na delší dobu, protože jsou naprosto úžasné.

CO JSME NAVŠTÍVILI V BODECH? 

  • Blue Temple – vstupné zdarma
  • White Teple – vstupné 100 BHT
  • Wat Huay Pla Kang

Pokud vás zajímá cena letenek, autobusů a popis různých přeletů a přejezdů naší cesty, vše jsem sepsala do hlavního článku s názvem NAŠE CESTA THAJSKO, SRÍ LANKA A MALEDIVY. V tomhle článku najdete i odkazy na ubytování po celém Thajsku, kde jsme byli. 🙂

Sever Thajska je opravdu úžasný a já doufám, že jsem vás třeba aspoň malinko inspirovala tohle místo navštívit a nebo si se mnou zavzpomínáte na vaše cesty a cestovatelské zážitky

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích, kde pravidelně přidávám tipy na levné letenky, místa které navštívit a další cestovatelské zajímavosti.
Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *