Cestování

Fuerteventura

Naše první dovolená bez cestovky KANÁRSKÉ OSTROVY

Fuerteventura

Naše první dovolená bez cestovky byla na Kanárské ostrovy. V tomhle článku se pokusím rozepsat, co jsme viděli, co nás překvapilo, ale taky co už bych teď udělala úplně jinak.
Musela jsem trošku zapátrat v paměti, abych si na vše vzpomněla, ale ještě že máme fotky a všechnu historii uloženou v telefonu, nevím co by jsme v dnešní době bez takových vymožeností dělali. 😀

Na Kanárské ostrovy jsme odlítali z polského Krakowa na Gran Canarii, tam jsme přestoupili na malé místní letadlo, kterým jsme přeletěli na Fuerteventuru, kde jsme byli 10 dnů.

KDY NAVŠTÍVIT KANÁRSKÉ OSTROVY?

Na Kanáry můžete jet téměř kdykoliv, přestože patří Kanárské ostrovy pod Evropu, svojí polohou jsou kousek od Afriky, tudíž tam je teplo i když u nás je zima. Průměrná teplota je v prosinci kolem 20 stupňů ve stínu, na sluníčku jsme běžně měli 30. 🙂 Takže zima vám opravdu nebude, i když člověk musí počítat, že změna počasí přijít může. Nicméně na Kanárech jsme byli už hodněkrát a pokaždé jsme tam v zimě měli krásně.

My jsme na Fuerteventuru vyrazili v prosinci a podle mě je to ta nejlepší doba k tomu navštívit tyhle ostrovy, protože tam není takové horko ani množství lidí jako v létě.
Na Fuerteventuře jsme strávili Vánoce a na Gran Canarii Nový rok.

10 DNŮ NA FUERTEVENTUŘE
Naši dovolenou jsme začali v městě Corralejo na severu ostrova. Musím říct, že první dny jsme byli spíše jako v sedmém nebi, že jsme opravdu odjeli v zimě na naší první dovolenou bez cestovky, takže jsme si užívali atmosféry, chodili na pláž a auto jsme si půjčili pouze na 3 dny.

Na naše první ubytování jsme z letiště dojeli místní autobusovou linkou, za pár euro. Jezdí tam asi jeden autobus, takže se nemůžete ztratit.
Fuerteventura je opravdu malinký ostrov, ze severu na jih ho projedete asi za hodinu a půl po jedné cestě. Naprosto ideální pro cestovatele začátečníky jako jsme byli my.
Je to nádherný klidný ostrov, který má naprosto dokonalé pláže. Všechny pláže, které jsme viděli byly nádherné a bylo na nich málo lidí.

Kousek od městečka Corralejo jsou nádherné písečné duny, ale fouká tam docela vítr, takže je tam spoustu takových kopečků, za které se můžete schovat. 

Další z naších výletů byl do vesničky La Oliva, která byla bývalým hlavním městem Kanárských ostrovů, kousek od téhle vesničky leží druhá vesnička Betancuria, která stojí za prohlídku. Naprosto malebná vesnička, s krásným kostelíkem uprostřed náměstí. V Betancurii najdete i starý klášter nebo spíše jeho pozůstatky a za tímhle klášterem, můžete narazit na tyhle mrňouse, kteří jsou velmi kamarádští. Pro nás to bylo úžasné zpestření. 🙂

Z Betancurie jsme pokračovali na vyhlídku, která se nazývá Mirrador Morro Velosa, tohle je výhled, který opravdu stojí za to vidět. Je to naprosto ideální místo, kde si můžete vychutnat pouštní krajinu Fuerteventury, která se před vámi celá rozprostře. Nahoře je malá kavárna, kde si můžete vychutnat třeba dobrou kávu.

Na jihu ostrova najdete mnohem hezčí pláže, než jsou na severu. Takže bych pro příště volila ubytování, které by bylo na jihu ostrova. Mezi nejvíce magickou pláž, kterou jsme navštívili je Coffete, pláž která vás očaruje. Když jsme na ni byli my, kromě nás tam nikdo nebyl. Přála bych si na Coffete strávit více času, ale západ slunce tam byl naprosto magický. Na pláž nevede asflatová cesta, takže je opravdu panenská. Vzpomínám si, že byl na ni i starý polorozpadlý hřbitov a vlny byly ten den naprosto obrovské. Prý se na této pláži točil i film Planeta opic.

Když už budete na jihu ostrova navštivte městečko Morro Jable, které má spoustu obchůdků, místní trhy a úžasnou atmosféru.

Coffete
fuerteventura

A poslední skvost Fuerteventury, který jsme viděli je kráter Calderón Hondo, nevím jestli je pořád přístupný veřejnosti, ale za nás ještě byl. Na začátku byla vyhlídka a potom se dal poměrně snadno až na koncový úsek obejít dokola. Z kráteru můžete vidět i na druhý ostrov Lanzarote.

Fuerteventura

Fuertevntura je ostrov, který nás naprosto okouzlil. Zde začala naše láska ke Kanarským ostrovům a je to jedno z mála míst, kam se chceme brzo určitě vrátit. Pokud hledáte klid a chcete si odpočinout od náročné práce nebo utéct z velkoměsta Fuerteventuru doporučuju jako ideální dovolenou. My jsme si ji zamilovali.
Koukám, že jsem se pěkně rozepsala. Takže vám sem napíšu, pár technických bodů a o Gran Canarii zase příště. Doufám, že vás tenhle článek vtáhnul aspoň trošku do našich cestovních zážitků. Já jsem si zavzpomínala na naši první dovolenou a hned bych nejraději zase koupila někam letenky. 🙂

Coffete

KAM SE URČITĚ VYDAT V BODECH ?

  • Písečné duny– nádherné písečné duny se nachází u městečka Corralejo a určitě stojí za návštěvu.
  • La Oliva a Betancuria dostanete se tam po dálnici z Corraleja a po cestě narazíte na odbočku na La Olivu, po cestě jedete pak ještě asi 10 minut.
  • Mirrador Morro Velosa– nádhnerná vyhlídka s kavárničkou nahoře
  • místní trhy– které bývají v Corraleju, Morro Jable nebo La Olivě
  • Calderón Hondo– kráter s nádhernou vyhlídkou

PLÁŽE, KTERÉ DOPORUČUJU NAVŠTÍVIT:

  • Playa de Coffete– při ceště na tuhle pláž je třeba dávat pozor, vede tam kamenitá cesta a chce to zkušenějšího řidiče.
  • El Cotillo Beach & Lagoons
  • Parque Natural de Jandia
  • Popcorn Playa– kamínky vypadají jako popcorn
  • Playa Blanca

Myslím si, že na Fuerteventuře neuděláte chybu s výběrem pláže. Každá má své kouzlo a pokud pojedete na Fuerteventuru mimo sezónu jako my, určitě si odpočinete.

Fuerteventura
Cicar

KDE SI PŮJČIT AUTO?

Auto doporučuju půjčit v autopůjčovně Cicar nebo Plus Car. Půjčili nám dokonce lepší auto než jsme měli zamluvené. Výhoda těchto dvou autopůjčoven je to, že jako jedni z mála po vás nebudou chtít kreditní kartu, ale bude vám stačit ta debetní. Pokaždé, když jedeme na Kanáry půjčujeme auto právě tady.

Doporučuju si vždy při přebíraní klíčků od auta auto nafotit a vyfoťte si i stav nádrže a tachometr.

A KOLIK TO VLASTNĚ STÁLO?

LETENKA: Krakow- Gran Canaria a zpátky = 1 900 Kč
LETENKA: Gran Canaria- Fuerteventura a zpátky = 1 100 Kč
UBYTOVÁNÍ FUERTEVENTURA 10 dnů: Corralejo = 3 300 Kč osoba
UBYTOVÁNÍ GRAN CANARIA 6 dnů: Las Palmas = 1 800 Kč osoba
AUTO na 3 dny z Cicar: 1 600 Kč za celé auto

Součet: Za letenky a ubytování na 16 dnů jsme zaplatili 8 100 Kč, takže vidíte že to jde opravdu levně. To jak se budete stravovat a za co budete dál utrácet penízky je už na každém, takže to do ceny nepočítám.

JAKÉ JSOU NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH CENY A CO URČITĚ VYZKOUŠET?

Na Kanárech jsme hodně nakupovali v Lidlu nebo Mercadoně, v obou obchodech jsou ceny plus mínus stejné jako u nás.
Mají tam výborné těstoviny a různé pesta, které stojí mnohem méně než u nás.
Pokud pojedete na Kanárské ostrovy doporučuji vyzkoušet jejich grilované kuře a Canaria potatoes, jsou to brambory dělané ve slupce přímo na ohni a jsou naprosto výborné.
Skvělý je i Cobana liquere– banánový likér, doporučuji ten silnější. Je chuťově lepší 😀 Tohle byl potom krásný suvenýr, který jsme přivezli domů.

CO BYCH UDĚLALA JINAK?

Určitě bych našla ještě mnohem levnější letenky 😀 Rok poté jsme na Kanáry letěli za 800 Kč.
Odkaz na ubytování vám sem dávat nebudu, protože i když bylo levné a hezké tak v obou případech, jak na Fuerteventuře i Gran Canarii bych znovu volila ubytování na jihu ostrova, kde jsou ještě mnohem hezčí pláže než na severu.
Určitě bych si půjčila auto na celý pobyt, ve výsledku to není o tolik dražší a člověk může cestovat a jezdit na nákup kdykoliv chce, ale dá se to zvládnout i autobusem. 🙂

Fuerteventura

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích. ♡ Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

10 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *