Cestování

Maledivy

20 dnů na Maledivech aneb největší óáza klidu, kterou jsem kdy zažila…

Maledivy jsou naprostý balzám na duši. Místo, pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od náročné práce a od lidí, prostě dokonalost. Modrá voda, dlouhé pláže, skvělé jídlo, klid a pohoda. Maledivy leží v Indickém oceánu a tvoří je tisíce malých ostrovů. My jsme navštívili 3 z nich. Mathieveri, Thoddoo a Ukulhas. Všechny tři jsou lokální ostrovy a předčili moje veškeré očekávání.

Na Maledivy jsme původně měli letět s China Eastern, ale let nám zrušili kvůli covidu, naštěstí jsme si toho všimli včas a přebookovali let s Emirates. Cena byla o něco vyšší, letenka stála 2900 Kč. Před Maledivama jsme strávili krásných 17 dnů na Srí Lance

Na ostrovy se můžete dostat buď trajektem, public ferry nebo speedboatem. Speedboat bývá o dost dražší, ale mnohem rychlejší. My jsme se vždycky domluvili tam, kde jsme byli ubytování a oni nám buď poradili, co a jak a nebo rovnou zařídili loď. 

Info ohledně víz, bankomatů a speedboatů jsem rozepsala v tomhle článku, tak sem přidám odkaz ať se nemusím opakovat. 🙂 ODKAZ NA ČLÁNEK 

KDY JET NA MALEDIVY?

Nejlepší čas pro návštěvu Malediv je leden – březen. My jsme na Maledivy přiletěli v únoru a v březnu jsme už odlítali domů po naší 2 měsíční cestě po Thajsku a Srí Lance. Naopak nejdeštivější měsíce jsou květen – prosinec. I my jsme zažili jednu přeháňku trvala asi 10 minut, pročistila vzduch a pak bylo zase sluníčko a horko.

MATHIVERI

Mathiveri je první ostrov, který jsme z Malediv navštívili. První noc po příletu jsme přespali v Male a hned ráno jsme jeli na tento ostrov. 🙂 Je to opravdu malinký ostůvek, který má pouze necelých 1000 obyvatel. Délka ostrova je 775 m a šířka je 475 m. Leží asi 85 km od Male a speedboatem se sem dostanete za necelé 2 hodinky.

Na ostrově je zdravotní centrum, pro místní děti škola a skvělé restaurace.
Je tam i potápěčské centrum a taký krásná rejnočí pláž, kde můžete potkat i malé žraloky.
Pláže na lokálních ostrovech bývají rozdělené na pláže pro místní a takzvané bikiny pláže, kam můžete v plavkách. Super je, že na plážích bývá dostatek stínů i lehátek a ostrovy jsou téměř prázdné bez turistů, takže tam budete sami. Většina ubytování vám půjčí i zadarmo šnorchl a ploutve na šnorchlování.

Tenhle ostrov je výjimečný tím, že má vlastní soukromý sandbank, kam můžete doplavat buď sami nebo na kajaku a vstup je zdarma, jinde je vstup dost drahý. Kvůli tomuhle jsme si i ostrov vybrali.

Na ostrovech byly opravdu dobré restaurace, kde vařili výborné jídlo a hlavně ryby. Po skoro 2 měsících asijského jídla, jsem ocenila i rajčatovou polívku. 😀 

Thoddoo

Thoddoo je další ostrov, který jsme navštívili. Tenhle ostrov je o dost větší, ale zase jsme tady měli opravdu levné ubytování i s kuchyňkou, takže jsme si občas vařili i sami. 🙂 Je to nádherný zelený ostrov, kde se pěstuje spoustu zeleniny a ovoce. Ostrov má 400 m dlouhou bikiny pláž. Leží asi 65 km od města Male a žije zde asi 1300 místních obyvatel.

Najdete zde kavárny, nebo taky stánek s rychlým občerstvením, kde vám udělají shake, zmrzlinu nebo popcorn asi za 7 Kč. 🙂

Thodoo2 bikiny pláže a na obou se nachází houpačky, lehátka a vše co potřebujete pro relax.

Celková plocha ostrova je 1×2 km takže si tam zajedete už na pěknou procházku. 🙂 Na ostrovech se často nachází i dětská hřiště, takže i děti budou mít o zábavu postaráno.

Ukulhas

Ukulhas je třetí a poslední ostrov, který jsme navštívili. Je překrásný jako asi všechny ostatní ostrovy, kde jsme byli. Myslím si, že při výběru se nedá udělat chyba. Tenhle ostrov leží od Male asi 72 km a má rozměry 950 x 250 metrů. Na tomhle ostrově žije asi 900 místních lidí.

Tady jsme měli opravdu krásné ubytování, se zahrádkou, kde se i vařilo. V pokojích nám pravidelně dočepovávali do skla vodu, což bylo super, že jsme nic nemuseli kupovat.

Tenhle ostrov je známý svým vyspělým zpracováním odpadu a čistotou. Na ostrovech najedete restaurace s indickou, thajskou ale i západní kuchyní a hlavně výborné ryby.

Cesta na Ukulhas trvá asi 90 minut. Je zde krásný korálový útes vhodný na šnorchlování.

Všude na Maledivách jsme měli ubytování i se snídani. A z Ukulhasu jsme vyrazili na ostrov Rhadsoo a jeho sandbank, kde jsme měli picnik a šnorchlováni, tohle byl fakt top výlet, kde jsme si užili jeden z posledních dnů na tomto ostrově.

Jednou jsme se šli i potápět, ale bohužel mi přestala fungovat ve vodě bomba, nebo ten přívod do ní, tak jsem raději nechtěla jít dál. Manžel šel a říkal, že si mnohem více užil šnorchlování než tohle potápění. Už se párkrát potápěl a tohle na ostrově Ukulhas prý za to nestálo.

Maledivy stojí opravdu za návštěvu a já se zase těším na další ostrovy, které objevíme třeba příště. Dám vám sem odkazy na ubytování a ceny ať víte, že Maledivy nemusí být jen o drahých resortech, ale může na to našetřit i průměrný člověk.

My jsme tímhle zakončili naše 2 a půl měsíční cestování a jsem moc ráda, že jsme na Maledivách byli.

Poslední noc jsme museli přespat ještě v Male, kde jsme si zašli opět na skvělé jídlo a nakoupili suvenýry domů.

PRO PŘEDSTAVU O CENÁCH V RESTAURACI ZDE PŘIDÁM PÁR FOTEK JÍDELNÍCH LÍSTKŮ, KTERÉ JSEM VYFOTILA

 

 

Ubytování v Male– Dream Relax 1 noc 330 Kč osoba se snídani a odvozem z letiště a do přístavu. Tohle ubytování jsem našla už pouze jenom na Agoda. 
Ubytování Mathieveri– Mathieveri Inn 5 nocí 2200 Kč osoba se snídani. Nakonec nás ubytovali ale ve Veli Beach Inn, protože tam měli technický problém. 
Ubytování Thoddoo– Alimas Inn 5 nocí 2900 Kč osoba se snídani
Ubytování Ukulhas– Koimala Beach 5 nocí 2500 Kč osoba se snídani
Ubytováni při cestě domu v Male– Dream Relax 330 Kč

Celkem za ubytování 8260 Kč osoba za 20 dnů i se snídani.

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích, kde pravidelně přidávám tipy na levné letenky, místa které navštívit a další cestovatelské zajímavosti.

Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC-kMMfpyiqIlnPbbqODhJcg

11 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *