Cestování

Phuket

O turistickém ostrově, Velkém Buddhovi a opičkách…

Phuket

6 dní na PHUKETU 

Na Phuket jsme přeletěli z ostrova Koh Samui později večer a odlítali jsme směr Chiang Mai ráno, takže celé dny jsme na Phuketu strávili pouze čtyři. Musím teda říct, že to na mě bylo až až a oproti jiným místům třeba Chiang Rai nebo Koh Kood se mi Phuket líbil nejméně. Na mě to byl až příliš turistický ostrov, plný Rusů. To by mi vůbec nevadilo, ale dost se to projevovalo i v cenách. Ceny byly mnohem vyšší než na Koh Samui a jiných místech, které jsme navštívili.

Phuket je největší ostrov Thajska a je jedním z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí. Milovníci rušného a nočního života tady budou určitě spokojeni. 🙂 Zajímavosti je, že díky cestovnímu ruchu patří Phuket k nejbohatší provincii v zemi.

POČASÍ NA PHUKETU

Nejkrásnější počasí bývá na Phuketu v období leden a únor. My jsme tam byli z kraje ledna a opravdu teplotní rozdíl, oproti Koh Samui, kde zrovna bylo období dešťů byl. Nejvíce deštivé měsíce jsou od května do listopadu.

CO VŠE JMSE VIDĚLI NA PHUKETU

Hned po tom, co jsme se ubytovali v našem ubytování, které bylo kousek od pláže Kata, jsme vyrazili do poměrně hlučného městečka. V téhle oblasti najdete opravdu bar na baru, mnoho restaurací a různých obchodů. My jsme došli až na místní obrovský trh, kde bylo hodně jídla, vůní i smradů a hlavně hodně lidí, takže z tohohle místa nemám skoro žádnou fotku.

Hned další den ráno, jsme si vyrazili půjčit skútry, oproti ostrovu Koh Samui jsme je tady půjčili za 200 BHT, nic levnějšího jsme v oblasti, kde jsme byli ubytování nenašli a to jsme prošli poměrně dost půjčoven. Potom jsme vyrazili prozkoumat pláž Kata. Pláž byla veliká a krásná, ale lidí tam bylo opravdu mnoho. Ten den byli ve vodě žahavé mušky, později jsem se v diskuzích dočetla, že na tomhle ostrově bývají často. Není to nic, co by se nedalo vydržet, ale na nějaké dlouhé koupaní nebo plavání to taky nebylo.

Naše další cesta vedla do hlavního města Muang Phuket směrem na Wat Chalong, což je nejuctívanější chrám na ostrově.

Později odpoledne jsme jeli směr Big Buddha, což je obrovská socha sedícího Buddhy, který sedí na vrcholu kopce jménem Nakkerd. Stavba této obří sochy trvala víc než deset let. Je vysoká 45 metrů a zajímavosti je, že cena byla v přepočtu kolem 21 miliónu českých korun.
Místo mělo nádherný výhled a příjemnou atmosféru.

Phuket Monkey Hill

Krásný výlet, který nás čekal další den byl na kopec plný opiček s názvem Monkey Hill Viewpoint, je to kopec, na který se jede krásnou krajinou a přírodou, kde je mnoho vyhlídek na okolí. Po cestě si můžete koupit krmení pro opičky, ale je třeba dávat pozor, opice kradou a jsou hodně rychlé. Takže je lepší mít krmení, byly to myslím buráky, schované v batohu a dávat si pozor na ty agresivnější opice. My jsme krmili hlavně ty menší a od těch velkých jsme se drželi dále. Pokud byla nějaká opice dotěrnější raději jsme ji dali, to co chtěla, než aby nás kousla. Opravdu si dávejte pozor na věci.

Skútry jsme nechali zaparkované pod kopcem, a šli jsme se projít nahoru krásnou procházkou až na vyhlídku, po celou dobu všude kolem nás byly opice. Ty když viděli, že nic nemáme tak nás vůbec neotravovaly, bylo to moc hezké zpestření naší dovolené.

Na kopec chodí běhat spoustu běžců a nahoře najdete dokonce venkovní fitness, chrám a vyhlídku s krásným výhledem. Tohle místo se mi opravdu líbilo a mělo super atmosféru.

Po cestě domů jsme navštívili krásnou pláž Kata Noi, které už byla mnohem hezčí a klidnější. Západ slunce tam byl úžasný, k večeru jsme vyrazili na poslední večeři a ráno nás už čekal přelet do hor do nádherného Chiang Mai.

UBYTOVÁNÍ

Naše ubytování bylo opravdu blízko města a bylo dost hlučné. Nebylo moc hezké, ale zase bylo hodně levné.

Letenka– z Koh Samui na Phuket stála 1900 Kč osoba
Ubytování–  Fantasy Hill Bungalow  5 nocí 1000 Kč osoba.

PLÁŽE NA PHUKETU

  • Karon beach– je druhá největší pláž na tomhle ostrově. Je 4 km dlouhá.
  • Kata beach– poměrně široká a klikatá pláž. Hotely nejsou přímo u pláže.
  • Kata Noi– tahle se nám líbila nejvíce, je to taková menší a mnohem klidnější pláž.
  • Surin beach– pláž na severu ostrova.
  • Kamala bech– taky sever ostrova, zde by nemělo být tolik turistů.

Doufám, že se vám líbílo povídání o ostrově Phuket a třeba využijete mé poznatky z cest, při plánování své dovolené. Pro mě bylo nejtěžší vybrat z celého Thajska ostrovy, které chceme navštívit. 🙂

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích. ♡ Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Phuket

4 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *