Cestování

Mallorca

aneb co vše se dá stihnout za 9 dní?

Mallorca je opravdu krásný ostrov, kde najdete všechno. Rušné i klidné města, krásné pláže, památky a spoustu zábavy. Já jsem ráda, že jsme Mallorcu navšívili v podstatě v době covidu, nedokážu si představit kolik lidí tam muselo být před, protože i tak jich tam bylo hodně.

I přes to všechno se mi líbí jaký má tenhle ostrov vibe a navštívili jsme spoustu krásných míst, které vám v tomhle článku ukážu.

A pokud milujete cestování podívejte se na další články třeba z Malediv nebo Řecka

Na Mallorce jsme byli 9 dnů a byla to občas honička stihnout vše, co jsme chtěli vidět. Kdybych mohla jedu určitě na delší dobu, ostrov má co nabídnout. 🙂

KDY NAVŠTÍVIT MALLORCU?

Nejteplejší měsíce jsou od června do října. My jsme na Mallorce byli v září konkrétně od 1.9.- 9.9. možná bych příště volila malinko pozdější nebo dřívější termín, abych se vyhnula více turistům a letní sezóně. 🙂

PŘÍLET NA MALLORCU

Na Mallorcu jsme přiletěli z Vídně v 19:45 večer, hned u letiště jsme si půjčili auto a užívali si teplý vzduch po studeném konci srpna u nás. Večer to na Mallorce žije, takže nálada a atmosféra byla super. 🙂 U letiště nás hned čekalo auto. O autu se rozepíšu více dole, kde vám dám i odkaz na půjčovnu. Po vyzvednutí našeho auta nás čekala ještě cesta do Lidlu, nakoupit si věci na snídani a potom cesta do města Can Picafort, kde jsme byli ubytování. Cesta do Can Picafortu z letiště trvá přibližně hodinku, je to přes celý ostrov nahoru.

Pokud chcete nasát více dovolenkářské atmosféry doporučuju kouknout na vlogy z Mallorcy 🙂

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
spáleni
sluníčko
Po prvním dnu 😀

CAN PICAFORT

Je to poměrně oblíbené letovisko a já bych ho určitě doporučila pro ubytování. Je tam krásná pláž s modrou vodou, celá promenáda plná restaurací a obchůdků. Pokud někdo hledá ani ne moc živé ani mrtvé město, tohle je takový střed. Aspoň v září byl, věřím že přes léto tam může být dost lidí.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Can Picafort
Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Can Picafort

PLÁŽ CALA MESQUIDA

Tahle pláž leží na nejvýchodnějším pobřeží a dočetla jsem se, že ji spoustu lidí označuje jako nekrásnější pláž na Mallorce, kde nejsou téměř žádní lidé. Pláž je opravdu krásná s úchvatně modrou vodou, ale je na ní poměrně hodně lidí a jako nejkrásnější bych ji neoznačila. Na pláži byly velké vlny, což bylo super protože jsme se dokonale vyblbli, ale vodě byly medúzy, které se tam často vyskytují a trošku nás požáhaly. U pláže je krásná vyhlídka, takže určitě za návštěvu stojí.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny

CALA TORTA

Nádhernou vyhlídku jsme objevili po cestě právě na tuhle pláž. Vyhlídka je fakt krásná s výhledem do krajiny, několik minut jsme tam jen seděli a nasávali atmosféru.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
rodina

Tahle pláž je jedna z nejhezčích, kterou jsme na Mallorce navštívili. Je asi 130 metrů dlouhá a 200 metrů široká, takže je to jedna z menších pláží. Je to přírodní pláž s malinko horším přístupem a krásnou procházkou na ní. Díky tomu tam nebylo tolik lidí a my jsme se nemuseli s nikým mačkat. Pláž má krásný písek a čisté moře. Kolem pláže jsou kopce, kde vedou cestičky, po kterých se dá procházet. Doporučuju počkat na západ slunce, pláž se vylidní a má skvělou atmosféru.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny

Cala S’Amarador

Další pláž, kterou jsme navštívili a popravdě mě celkem zklamala. Pláž je na internetu popsaná jako ráj v samotném srdci parku Mondrago, má to být klidná, písečná a romantická pláž. To by i bezpochyby byla, kdyby nebyla plná turistů a nebyla tam hlava na hlavě. Tohle byla pláž, kde bylo podle mě nejvíce lidí za celou dovolenou. Scenérie pláže jsou ovšem krásné, modrá voda, romantický domeček ve skále, ze kterých se dá skákat dolů. Z pláže vidíte i na protější stranu na pláž, dá se to obejít i pěšky. Možná v ranních hodinách by pláž stála za návštěvu.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny

Es Trenc

Tohle je pláž, které bych se vyhla úplně a pro nás byla největším zklamáním. Tahle pláž je prý nejznámější pláži Mallorcy a najdete ji na jihu ostrova. Bezpochyby má krásnou modrou vodu. Představovala jsem si jí jako takovou malebnou 3 kilometry dlouhou karibskou pláž. Opak byl pravdou, tohle byla úplně nejvíce zaplněná pláž lidmi. A určitě to nebyl ráj na zemi, jak se všude psalo. Na pláži mají hnízdit plameňáci a mají se tam vyskytovat želvy, nechápu jak mezi tolika lidmi. Na pláž je placené parkoviště a celkově jsme na pláži byli sotva 30 minut, takže to byly doslova vyhozené peníze. Hned na začátku nás stopnul hlídač a nenechal nás jít ani k informační tabuli, kde jsme si chtěli něco o želvách přečíst a řval po nás, že na pláži nesmíme vyhazovat odpadky, přitom jsme měli v ruce jen ručníky a vlastně vůbec nevím, proč si ze všech lidí vyhlídl nás. Udělal by lépe, kdyby se postavil k plážovému baru, kde lidi vyhazovali kelímky od piva všude možně. Na pláži udělali bar a je to opravdu masovka. Vzhledem k placenému parkovišti a množství lidí bych se téhle pláži vyhla.

CALA PI

Tahle pláž jednoznačně za návštěvu stojí. Za mě tahle pláž měla nejlepší atmosféru ze všech pláži. Cala Pi leží na jihu ostrova v malinké zátoce asi 44 kilometrů od města Palma. Nad pláži najdete pár barů a restaurací, jinak je pláž nadherná s úžasnou fotogenickou vyhlídkou. Je zde krásná průhledná modrá voda, dá se zde skákat do vody a je to opravu moc hezké místo. Cala Pi u nás jednoznačně vede.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny

Vyhlídka Es Colomer

A abychom si nepsali jenom o plážích další nádherné místo, které jsme navštívili byla právě vyhlídka Es Colomer. Vyhlídka se nachází nad útesem nad mořem a krásně z ní vidíte na Formentor. K vyhlídce se dostanete autem a je na ní krásná procházka s nádhernými výhledy.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
láska

Cap de Formentor

Další krásné místo na ostrově je tohle. Je to nejsevernější cíp Mallorcy a za dobrého počasí můžete odtud vidět i Menorcu. Na tomhle místě se nachází velký Maják. Mě popravdě více zaujala vyhlídka Es Colomer, ale za jeden výlet se dají stihnout obě místa, takže když už jsme byli tak blízko navštívili jsme i tohle. Možná by to bylo hezčí na západ slunce, my jsme tam byli dopoledne.

V letních měsících je cesta uzavřena od 10- 19 hodin, takže na to opravdu pozor, na cestu nahoru bych počítala minimálně hodinku, my jsme dolů dojeli asi 5 minut po 10 hodině a policajt dole už po nás křičel. Lidé kteří jeli dolů ještě později než mi už dostávali pokuty. Takže na tohle opravdu pozor, nestojí to za to. Pokud chcete jet nahoru mezi 10- 19 hodinou jezdí tam autobusy, které by se na některých usecích s autama nevyhnuli, takže proto tam je ten zákaz. Tento zákaz platí pouze v letních měsících.

Na Cap de Formentor se dostanete autobusem 334 , který jezdí 1-2 x denně z měst Alcúdia, Port de Pollenca i Cala Figuera.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny

Alcúdia

Nádherné město, které leží na severu ostrova a opravdu stojí za návštěvu. Alcúdia je bývalé hlavní město Mallorcy a konají se zde opravdu velké a hezké trhy. Nakoupíte zde lokální potraviny, místní výrobky, ale taky oblečení nebo můžete posedět v jedné z místních restaurací a dát si něco dobrého.

Kolem města vedou středověké hradby, které pochází ze 14. století. Město má nadherný neogotický kostel sv. Jakuba a úžasnou atmosféru. Vyhlášené trhy se zde konají každé úterý a neděli.

Marineland Mallorca

Tohle je asi typická turistická atrakce. Řekla bych to asi takhle, není to škaredé místo, kdo má rád zoo a podobné místa, tak to stojí za to. Je to malinké a můžete tam vidět spoustu zvířat, které v našich zoo neuvidíte. Je to fajn program na odpoledne s dětmi. Na místě je bezplatné parkoviště a vstupenky můžete koupit online na tomhle odkaze. Online vstupenka je o 2 eura levnější, takže dospělé vstupné stojí 24 euro.

Na tomhle odkaze najdete rozpis vystoupení.

Valldemossa

Tahle vesnička je tak nádherná, že určitě stojí za návštěvu. Krásná starobylá vesnice, která leží uprostřed Traumuntanského pohoří . Ve vesnici se nachází kartuziánský klášter, staré kamenné domy a má úžasnou atmoséfu. Určitě doporučuju navštívit tuhle  Ca’n Molinas– odkaz pekárnu, která byla založena roku 1920, má romantickou zahrádku a můžete v ní zkusit místní speciality. My jsme zkusili mandlový koláč a místní specialitu sladkou koblihu z bramborového těsta a vychutnali si skvělé kafe. Potom jsme si prošli pohodově celé městečko a klášter. Klášter byl postaven už v roce 1310 a zajímavosti je, že v klášteře nemohlo pobývat nikdy více než 13 mnichů současně.

Sóller

Z Valldemossy jsme se přemístili do městečka Sóller, který je hlavně popularní díky dřevěnému vláčku, který projíždí středem města. Tímhle vláčkem můžete do Solléru dojet přímo z Palmy. Město má hodně předražené restaurace, ale za to nádherné úzké uličky krásný kostel svatého Bartoloměje, který byl postaven ve 13. století.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
Soller

Kousek dále od města se nachází jeho přístav Port de Sóller s historickou tramvají, která jezdi mezi promenádou a pláží. Přístav má už lepší atmosférů, krásnou písečnou pláž, spoustu obchůdku, barů a restaurací přímo na promenádě s výhledem na moře. Hodinovou procházkou se pak můžete vydat na Cap Gros k majáku, ze kterého jde vidět na celý přístav. Kdo zrovna nestihne projíždět tramvaj, může se na její vůz podívat přímo na pláži, kde se s ním dá i vyfotit.

Soutěska Torrent de Pareis

Po cestě na tohle místo se nachází spoustu nádherných vyhlídek.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
Torent de Pareis

Takhle soutěska určitě stojí za návštěvu, ale pozor doporučuju k ní dojet až dolů autem k plážá Sa Calobra. Na začátku zaparkujete auto. Parkovné stojí 15 euro na den. Od pláže Sa Calobra na další pláž, je to krásná procházka, kdy jdete pohodově po zpevněném terénu i tunelem až na druhou pláž. Tahle procházka je velmi příjemná a dá se zvládnou i s kočárkem. Pokud máte tenisky a pevnou obuv z druhé pláže můžete vejít do kaňonu a co zvládnete můžete projít pěšky a potom se vrátit zpátky, tahle jsme se rozhodli my a dobře jsme udělali. Celý kaňon je sice jenom 3 kilometry dlouhý, ale v některých úsecích jsme se doslova plazili pod kameny nebo je naopak přelézali, určitě to není vhodné pro malé děti nebo pro cestu v žabkách. My jsme šli pouze to kam jsme zvládli a až to bylo náročné zhruba po hodině a půl cesty jsme se otočili s šli zpátky. Pokud to chcete jít celé doporučuju být určitě zdatný turista a mít na to pohorky a vyjít brzo ráno ať máte dostatek času se vrátit zpátky. Přidám sem mapu kaňonu.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
Torent de Pareis

V tomhle kaňonu najdete spoustu endemitů, asi nejznámější je žabička Alytes muletensis, kterou můžete vidět v různých vodách v kaňonu. V zimě nebo po dešti může být kanon zaplavený, takže se vstup vůbec nedoporučuje.

Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
Torent de Pareis

Cesta do Sa Calobra určitě stojí za to, má krásné výhledy, ale taky hodně serpentín, takže je třeba opatrnost ridiče. Jezdí tam taky spoustu cyklistů, takže vyhýbat se jim a autům v protisměru je občas strošku záhul a je třeba být opravdu opatrný.

Magaluf

Zde jsme strávili poslední den naší dovolené a musím říct, že zde bych příště strávila klidně více dnů. Nebylo zde hodně lidí, pláž byla náprosto nádherná s úžasnou a úplně průhlednou vodou. Na internetu jsem četla, že tohle letovisko patří k nejživějším, ale v našem Can Picafort bylo lidí přes den na pláži několikanásobně více, takže Magaluf byl oproti Can Picafortu fakt relax. Možná to bylo i tím, že bylo září a doba covidu nicméně na tohle místo bych se chtěla opravdu vrátit. 🙂

Pláž má pozvolný vstup do vody, krásný bílý písek a klidnou hladinu vhodnou na koupaní pro děti. Klidnější letovisko než Magaluf by mělo být Palmanova, ale s ním nemám osobní zkušenost.

CO JSME NAVŠTÍVILI V BODECH?

 • Can Picafort
 • Vyhlídka Es Colomer
 • Cap de Formentor
 • Alcúdia
 • Marineland Mallorca
 • Valldemossa
 • Sóller
 • Port de Sóller
 • Torrent de Pareis

PLÁŽE KTERÉ JSME NAVŠTÍVILI

 • CALA MESQUIDA
 • CALA TORTA
 • Cala S’Amarador
 • Es Trenc
 • CALA PI
 • Sa Calobra
 • Magaluf
Letadlo
Mallorca 
Bez cestovky 
Levné cestování 
Letenky 
Dovolená 
Opalování 
moře 
Pláž 
Vlny
Magaluf
letiště

LETENKY

Vždycky, když kupujeme letenky koukáme se i na okolní státy a jejich letiště, tak ať to máme v rozumném dojezdu. Tímhle můžete ušetřit i několik tisíc na letenkách.

Letěli jsme s Wizz Air z Vídně a cena letenky byla 990 Kč – máme Wizz Air club. Letenky se dají sehnat i levněji, ale my jsme byli bohužel omezení datem kvůli ubytování.

Na letiště jsme jeli autem. Parkujeme vždy na ParkTiger – často se dají sehnat i slevové kódy a parkování stálo 1213 Kč na celý pobyt.

KDE JSME BYLI UBYTOVÁNÍ?

Ubytování jsme měli na 9 dnů v apartmánu Happy Mallorca Obelisc 3 za 11 300 Kč pro 5 lidí.

Takže cena za osobu 2 260 Kč na 9 dnů.

KDE JSME SI PŮJČILI AUTO?

Auto jsem rezervovala u Centauro s vyzvednutím a vrácením na letišti za 7624 Kč na 9 dnů.

Před letištěm čeká dodávka od Centauro, která vás zaveze kousek od letiště na jejich pobočku. Cesta trvala pár minut.

JAKÁ BYLA CENA DOVOLENÉ NA MALLORCE ?

Letenka 990 Kč, ubytování 2260 Kč a auto 1524 Kč dohromady je to tedy 4774 Kč na osobu za 9 dnů na Mallorce. :))

Pokud se Vám moje články líbí, nezapomeňte mě sledovat i na sociálních sítích. ♡ Instagramhttps://www.instagram.com/mia.malis/?hl=cs

Youtube: https://www.youtube.com/@MiaMalis

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *